Нелегальний завод: розкрили призначення загадкових будівель у лісі Шотландії

Джерело: Gazeta.ua

Історики розгадали призначення загадкових будівель XVIII ст. знайдених у лісах Шотландії. Вони переконані, що їх використовували як нелегальний завод з масового виробництва віскі.

Руїни виявили за 30 км. від міста Глазго. Дві садиби, відомі як Wee Bruach Caoruinn і Big Bruach Caoruinn розташовувалась одна від одної на відстані 200 м. Між ними протікав струмок. Самі будівлі знаходились глибоко в лісі за великими пагорбами, повідомляє Live Science.

У кожній з них виявили зруйновані цегляні печі. Їх використовували для сушіння зерна. Відтворити зовнішній вигляд приладь вдалося за допомогою 3D сканування.

Готовий алкоголь доправляли безпосередньо у Глазго. В той час це вважалося незаконним. На виробництво солодового ячменю влада наклала високий податок. Щоб уникнути його сплати, комерційні віскі-дистилятори почали шукати замінники солоду. Це призвело до помітного погіршення напою й відмови від нього населення. Інші авантюристи тікали в ліс і відкривали подібні спиртзаводи. Це вважалось ризикованим, але прибутковим. Адже жителі готові були переплачувати за гарний смак напою.

Місцеві легенди розповідають, що регіон навколо лісу Лох-Ард використовували для ховання контрабанди та викраденої худоби. При цьому історичні дослідження минулих років не знайшли нічого переконливого.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі