Історія Че Гевари: розстріляли, а через 30 років перепоховали з почестями

Джерело: gazeta.ua

В Болівії спецзагін військових поранив і взяв в полон 8 жовтня 1967 року аргентинського революціонера Ернесто Че Гевару. Наступного дня його розстріляли.

Ернесто Рафаель Гевара Лінч де ла Серна родом із Аргентини. Багато подорожує, у 27 років знайомиться з братами Кастро, які розробляють план повалення диктатури президента Куби. Бере участь у революції разом із ними. Після трьох років боротьби та перебування на урядових посадах покидає Кубу. В Болівії починає партизанську боротьбу з місцевим проамериканським режимом. Президент країни звертається по допомогу до США. Агенти ЦРУ отримують інформацію про місце перебування Че від місцевого жителя.

Спецназ атакував табір в ущелині Юро. Ернесто був поранений, його гвинтівку розбило кулею. Але захопити команданта вдалося, лише коли у пістолеті того закінчилися набої. Пораненого Че Гевару доставили в будівлю сільської школи в містечку Ла-Ігуера. Із штабу прийшов наказ знищити бранця.

Сержант Маріо Теран випускає автоматну чергу з дев'яти куль. Руки відрізають, щоб відбитками пальців довести знищення Че. Тіло закопують у лісосмузі. Через 30 років Че перепоховають із військовими почестями на Кубі у мавзолеї.

Тіло Че Гевари із ампутованим кистями рук виставили на загальний огляд. І тоді сталося несподіване. Жителі містечок Ла Ігуера та Вальгранде, вражені розправою, стали вважати Гевару аналогом святого. У молитвах до нього досі звертаються San Ernesto de La Higuera - "Святий Ернесто з Ла-Ігуери".


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі