У Луцьку планують впорядкувати назви вулиць Старого міста

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Питання повернення історичних назв розглядатимуть після розробки концепції розвитку Старого міста.

Про це йшлося під час засідання комісії з питань впорядкування назв вулиць міста 7 жовтня.

Члени комісії розглянули звернення громадянки Карібян щодо перейменування вулиці Галшки Гулевичівни на Вірменську.

Зокрема, член комісії Петро Троневич зауважив, що протягом 500 років ця вулиця називалася Вірменською. Там мешкала велика вірменська громада, діяли вірменські церква, монастир, розташовувався цвинтар. Церква збереглася і використовується зараз як житловий будинок. Вулиця мала б називатися Вірменською, але свого часу Андрій Бондарчук проштовхнув пропозицію щодо перейменування її на честь Галшки Гулевичівни, яка жодного стосунку до вулиці не мала.

Декілька років тому вже висували пропозицію щодо перейменування вулиці на Вірменську. Тоді мешканці вулиці були проти перейменування. Він повідомив, що наприкінці 1980-их років була система повернення історичних назв вулицям Старого міста. Наприклад, вулицю, яка мала б називатися Староміською, депутати тоді вирішили назвати на честь Данила Галицького. Наступного року пропонують розробити детальний план території Старого міста, буде загальна інвентаризація вільних ділянок, забудов та назв.

Отже, члени комісії вирішили повернутися до розгляду питання пізніше, коли буде розроблена концепція розвитку Старого міста.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі