2100-річний золотий саркофаг вперше показали в Єгипті

Джерело: Lenta.ua

У Національному музеї єгипетської цивілізації в Каїрі публіці показали позолочену труну давньоєгипетського жерця Неджеманха - вперше після того, як він був повернутий із США.

У саркофазі колись зберігалася мумія Неджеманха - священнослужителя періоду правління династії Птолемеїв. Труна датується I століттям до нашої ери. Ім'я власника і його титул написані на самому саркофазі. 

У Єгипті його не встигли як слід вивчити, так як він був викрадений. Американські слідчі встановили, що цю труну був контрабандою вивезено з Єгипту через Об'єднані Арабські Емірати, Німеччину і Францію. 

Він виявився в США, де поповнив фонди музею "Метрополітен" у Нью-Йорку. Лише недавно з'ясувалося, що в 2017 році музею його продали за чотири мільйони доларів США за підробленими документами, включаючи фальшиву ліцензію на експорт з Єгипту, датовану 1971 роком.

Керівництво "Метрополітену" визнало, що стало жертвою шахраїв. Нещодавно саркофаг був повернутий із США до Єгипту. Після того, як з ним попрацювали фахівці, артефакт відкрили для огляду.

Як зазначив генеральний секретар Верховної ради у справах старожитностей Єгипту Мустафа Вазирі, саркофаг виготовлений з дерева, але покритий золотими пластинами. 

Його поверхня прикрашена сценами і ієрогліфічними текстами, які повинні були направляти священика в його подорожі після смерті до вічного загробного життя. 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі