На Херсонщині виявили поховання 30 червоноармійців

Джерело: Gazeta.ua

На Херсонщині знайшли поховання військових

Фото: khersondaily.com
На Херсонщині знайшли поховання військових
На Херсонщині знайшли поховання військових
На Херсонщині знайшли поховання військових

 

На Херсонщині пошуковці виявили поховання 30-ти червоноармійців.

На пагорбі Високий в Великій Лепетисі знайшли тіла 14 людей. З ними знайшли ґудзики від мундирів Червоної армії, повідомляє khersondaily.com.

Виявили 3 німецьких і 1 радянську каску, пляшки з-під шнапсу, кілька десятків гранат, артснарядів і мінометних мін.

Знахідки зробили в ході всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції "Нікопольський плацдарм". У ній брали участь волонтери з Каховки, Нової Каховки, Херсона, Харкова, Києва, Дніпра, Кривого Рогу та Мукачево.

"Спочатку показались останки 4-х солдатів, потім їх виявилося 7, згодом 14. А потім ми нарахували їх 30. Повністю історія Нікопольського плацдарму не вивчена від слова зовсім. Нинішнє невідоме масове поховання ми виявили серед сільськогосподарського поля, де колись був курган. Від частини останків залишилися тільки деякі фрагменти. Поруч з ними були особисті речі - ножі, бритви, фрагменти шинелі, взуття. Швидше за все, цих померлих зняли з полів і скинули в одному місці, яке до сих пір залишалося зовсім невідомим", - розповів заст. командира військово-пошукового клубу "Каховка" Володимир Федченко.

Поруч з останками одного із загиблих знайшли монету 1925 року. На думку дослідників, солдат носив її з собою як талісман. Під час війни ці монети вже не використовувались.

Особистих розпізнавальних знаків у загиблих бійців не було. Солдатівт перепоховають з військовими почестями в одній з місцевих братських могил.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі