Воздвиження-2019: історія і заборони свята

Джерело: Кореспондент

За православною традицією 27 вересня відзначають свято Воздвиження. Це одне з найбільш шанованих свят у християнстві. Крім того, воно є одним з найдавніших.

Ще в четвертому столітті під час розкопок на горі Голгофа, організованих царицею Оленою, був знайдений хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Також робочі виявили печеру, у якій Христа поховали.

Саме на тому місці зведено храм Гробу Господнього, а з того часу християни святкують Воздвиження Хреста Господнього. Вважається, що різні частини цього хреста зберігаються в різних храмах світу.

Традиції і заборони Воздвиження

Вважається, що в цей день обов'язково потрібно відвідати церкву і прочитати молитви Животворящий Хрест Господній і Символ віри. Вірянам необхідно дотримуватися суворого посту, не вживаючи в їжу рибу, м'ясо, молочні продукти і яйця.

У свято накладається заборона на сварку, образи, лихослів'я і будь-які інші погані справи.

Наші предки вважали, що на Воздвиження не можна ходити в ліс, оскільки змії та інша нечисть стають особливо активними перед підготовкою до зими. Раніше навіть вважалося, що всі земні плазуни збираються у великій підземній ямі на зимівлю і для того, щоб полизати гадючий камінь. З цієї причини прийнято не залишати відкритими двері і вікна будинків та інших приміщень.

Народні прикмети на Воздвиження свідчать:

Якщо ранок святкового дня морозний, чекай ранню зиму.

Якщо день видасться ясний і теплий, зима настане пізніше.

Різке похолодання - до ранньої весни, а вітер з півночі - до теплого літа.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі