За що Папа Римський просив пробачення у вченого

Джерело: Gazeta.ua

Папа Римський Іван Павло II 24 вересня 1989 року оголосив, що Галілей мав рацію, публічно приніс вибачення вченому і повернув йому "право бути законним сином церкви".

Папа Римський попросив вибачення у вченого
Галілео Галілей зрікся своєї підтримки теорії про геліоцентричну будову Сонячної системи. Фото: Вікіпедія

1615 року Папа Римський Павло V заявив, що вчення, згідно з котрим Сонце нерухоме і знаходиться в центрі світу "хибне, абсурдне, єретичне по формі і протирічить Святому письму".

Найвідомішому учениму Європи Галілео Галілею було наказано переглянути свої погляди. Наступного року Галілея викликали в Рим на суд інквізиції. Будучи ізольованим у палаці інквізиції, він користувався великими привілеями - займав три кімнати, мав слугу, вів переписку без контролю з боку цензури.

Перший допит відбувся навесні 1633 року і Галілей підтвердив, що згоден покаятися. За 18 днів його звільнили із в'язниці. Галілео Галілей помер 8 січня 1642-го у своєму ліжку. Папа Урбан заборонив ховати Галілея в родинному склепі.

Папа Римський Іван Павло II публічно приніс вибачення покійному Галілео Галілею, оголосив рішення інквізиції помилковим і реабілітував вченого, повернувши йому "право бути законним сином церкви". Потім були реабілітовані Джордано Бруно, Савонарола, Ян Гус і Мартін Лютер. З моменту обрання Папою Іоанн Павло II вибачався з різних причин приблизно 100 разів.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі