Біля траси на Полтавщині археологи виявили давні поховання

Джерело: Gazeta.UA

Біля села Новофедорівка Чутівського району на Полтавщині археологи знайшли сімейне поховання кінця ІІІ – початку ІІ тисячоліття до н. е.

Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» проводить дослідження в зоні реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ –  Харків – Довжанський між Полтавою і селищем Чутовим.

Кургани значно зруйновані. В одному знайшли комплекс поховань ямної культури – друга половина III – початок II тисячоліть до н. е. Тут є значна кількість кременевих відщепів та уламків виробів із кременю, а також впускне поховання, що належить до бабинської культури – середина ІІ тисячоліття до н.е.

У другому виявили групове, ймовірно, сімейне поховання пізньоямного часу – кінець ІІІ – початок ІІ тисячоліття до н.е. У чоловічому похованні знайшли кам'яну сокиру, в жіночому –  бронзове скроневе кільце, в дитячому – багате намисто з пронизок, намистин та амулетів з ікол собаки чи вовка.

Неподалік знайшли дві невеличкі ями, попередньо атрибутовані як жертовні. В одній з них – поховання дитини зі скребком у голові, а в другій, приблизно за метр від неї, – лише горщик, без поховання.

Ще одне поховання належить до інгульської катакомбної культури – перша половина ІІ тис. до н.е. Поховання мало супровідний інвентар, який є доволі рідкісним для цього типу пам'яток – на дерев'яному блюді лежала товчена мінеральна посипка чорного кольору, усередину якої поклали два астрагали – таранні кістки малої рогатої худоби.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі