61 татуювання на тілі: як двоє туристів знайшли мумію Етці

Джерело: Gazeta.ua

Німецький турист Гельмут Сімон 19 вересня 1991 року знайшов у талому льодовику в Тирольских Альпах на італо-австрійському кордоні мумію людини. Мумію назвали Етці. Її вік становить понад 5 тисяч років.

Мумія знайдена двома німецькими туристами з Нюрберга Гельмутом та Ерікою Сімонами. Спочатку мумію було прийнято за сучасне тіло, як і інші, знайдені в цьому регіоні раніше. Мумія добре збереглася завдяки тому, що була вморожена в лід. Експерти визначили, вона жила приблизно 5300 років тому в епоху неоліту.

Це 40-річний чоловік, вдягнений у вовняну накидку з шкури гірського козла й оленя, взутий у шкіряне взуття. На Етці були онучі з козячої шкіри, шнурки з бичачої, пов'язка на стегнах з овечої шкіри, а сумка для стріл - з оленячої. З ведмежого хутра була зроблена шапка, "куртка" складалася з клаптиків шкіри різних тварин. Він мав невелику бронзову сокиру, кинджал із кременю, лук і стріли.

Мумію назвали Етці - за назвою Етцальских гір. Вчені вважають, що на момент смерті Етці було 45-46 років, а загинув він від поранення стрілою . Його зріст був 160 сантиметрів, а маса 50 кілограмів. На його тілі помітили 61 татуювання. На думку науковців, Етці мав проблеми з серцево-судинною системою. Його тіло нині чудово збережене і знаходиться в Південнотірольскому археологічному музеї в місті Больцано.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі