Дослідники відкрили таємничу дерев'яну скриню з гробниці Тутанхамона

Джерело: Gazeta.ua

Дослідникам вдалося відкрити таємничу дерев'яну скриню з гробниці фараона Тутанхамона. Вона виявилась абсолютно порожньою.

Подальший аналіз довів, що вона не належала особисто фараону, а нею володіла його дружина Анхесенамон, повідомляє lenta.ua.

"Ми відчули запах дерева та смоли. Попри те, що скриня порожня, вона має відношення до історії. Це вражаюче", - відзначили розчаровані історики.

Гробницю Тутанхамона відкрили 1922-го британські дослідники Говард Картер і лорд Джордж Карнарвон. Попри неодноразові розграбування, там знаходилось багато цінних артефактів. Тисячі загадкових предметів готують до нової виставки у Каїрському музеї в Єгипті.

Із гробниці фараона Тутанхамона вперше з 1922-го для проведення реставраційних робіт витягнули велику позолочену труну. Підняли найбільшу з трьох трун Тутанхамона, виявлених у гробниці. Вони встановлені одна в одну. Найменша труна виготовлена з чистого золота.

Дві інших труни вироблені з дерева, але покриті тонким шаром золота. Маленький і середній саркофаги ще 1922-го вилучені з гробниці та перевезені у Великий Єгипетський музей у Гізі.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі