Австрійську імператрицю, яку любив народ, вбив напилком італійський анархіст

Джерело: Gazeta.ua

На набережній Женеви італійський анархіст Луїджі Люкені 10 вересня 1898 року ударом напилка вбив австрійську імператрицю Єлизавету Баварську, дружину Франца Йосифа.

Єлизавета Баварська була найкрасивішою імператрицею Австрії. Народ любив її, а двір відчував ненависть і заздрість. 30 серпня 1898 року на відпочинок до Швейцарії приїжджає 60-річна Єлизавета, дружина Франца Йосифа I. Постійно роз'їжджає по навколишніх горах, відвідує містечко Прегні. І от 9 вересня вона в супроводі кількох близьких осіб сідає на пароплав і по Женевському озеру відпливає до міста Жана Кальвіна, де на неї вже чекає баронеса Аделаїда Ротшильд. На цей час уже вся Женева знає про приїзд імператриці.

Анархіт Лукені поставив собі за мету знищити когось із королів чи влади. Зупинив вибір на австрійській імператриці Єлизаветі, яка всюди ходила без охорони, що підвищувало шанси на успіх задуманого.

У той момент, коли імператриця розпрощалася з господарем готелю і портьє, Люкені побіг їм назустріч. Італієць був непоганим фехтувальником і спортсменом. І тому йому не важко було, підбігши до Єлизавети, котра прикрилася від небезпеки парасолькою, зробити несподіваний стрибок. Він встромив напилок у груди імператриці.

Не усвідомлюючи серйозності поранення, імператриця сіла на пароплав, де стікаючи кров'ю й померла.

Терорист був схоплений перехожими і відданий суду. Його засудили до довічного ув'язнення.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі