Для чого вікінги брали жінок у походи

Джерело: Gazeta.ua

Вчені довели, що серед воїнів і чаклунів вікінгів було багато жінок. На це вказали аналізи ДНК із різних гробниць у Швеції, Норвегії та Данії.

Нині виявлено близько 30 жіночих поховань зі зброєю - переважно із сокирами. Вони мали велике символічне значення у суспільстві вікінгів. Окрім зброї, служили символами статусу та влади, їх використовували при будівництві кораблів і будинків, повідомляє Телеграф.

У скандинавській міфології існує багато історій, які розповідають про величезну силу Вельви - наймогутнішої шаманки та провидиці. Дослідники не могли встановити, чи була вона справжньою історичною постаттю. Але нещодавно у Данії виявили таємничу могилу із загадковими давніми артефактами. Вони вказували на те, що небіжчиця не була звичайною людиною.

Жінки, які займалися чаклунством, мали високий статус у суспільстві вікінгів. Їх поважали, бо вірили, що вони могли передбачати майбутнє, лікувати і викликати хвороби, а також допомагати воїнам на полі бою та у військових походах своєю магічною силою. Міфічні захисниці дійсно існували. Археологи знайшли докази того, що жінки-воїни були реальними учасниками історичних подій.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі