В Ефіопії знайшли череп найдавнішого виду австралопітека

Джерело: УНН

Вчені виявили на північному сході Ефіопії майже повний череп анамського австралопітека, який жив 3,8 млн років тому. Про це йдеться в публікації в науково-популярному журналі Nature.

Аналіз знахідки ставить під сумнів укорінені в науці уявлення про те, яким чином перші люди походять від мавпоподібних предків. Вважається, що анамський австралопітек був предком афарського австралопітека, від якого, як передбачається, пішов рід Homo (людина).

Однак вік знахідки показує, що анамські австралопітеки були предками афарських. Вчені прийшли до висновку, що вони жили одночасно як мінімум 100 тис. років.

Череп виявив в містечку Миро-Дора (регіон Афар) професор Йоханнес Хайле-Сесассіе, який працює з американським Клівлендський музеєм природничої історії. За його словами, череп є найповнішим за власної воєнної безпеки серед всіх подібних знахідок старше 3 млн років.

У 1974 році в Ефіопії був знайдений частковий скелет самки афарского австралопітека, яку назвали Люсі. Вона жила близько 3,18 мільйонів років тому.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі