Уряд заборонив занадто важким фурам їздити українськими дорогами

Джерело: Міністерство інфраструктури України
  1. Новина відноситься до:

Кабмін обмежив рух занадто завантажених вантажівок дорогами України.

Про це йдеться в урядовій постанові №869 від 21 жовтня 2015 року, повідомляє Міністерство інфраструктури.

Там, зокрема, йдеться про заборону руху для транспортних засобів фактичною масою понад 40 тонн, або більше 11 тонн на вісь (для контейнеровозів – понад 46 тонн) на автомобільних дорогах загального користування при перевезенні подільних вантажів. Постановою також вводиться обмеження на рух автомобільними дорогами загального користування місцевого значення для вантажівок фактичною масою понад 24 тонни (або більше 7 тонн на вісь). 

Найближчим часом «Укравтодор» та Служби автомобільних доріг в усіх областях України оприлюднять інформацію про нові обмеження на офіційних сайтах відомств та встановлять відповідні дорожні знаки.

«Уряд підтримав надзвичайно важливу для всієї країни ініціативу Міністерства інфраструктури. Ні для кого не секрет, що дороги руйнує та невелика частина недобросовісних перевізників, котрі порушують існуючі вагові норми. А об'їжджати колії на дорогах і ремонтувати машини після їзди такими шляхами вимушені абсолютно всі. Також величезною проблемою був рух великовагового транспорту понад 24 тонни дорогами місцевого значення, що здатні витримувати не більше семи тонн на вісь, чого немає в жодній іншій країні світу. Дуже довго недобросовісні перевізники прикривалися недосконалим законодавством та відкуповувалися хабарами. Зараз почнуть діяти жорсткі правила, для ефективного контролю ми суттєво збільшуємо штрафні санкції за порушення, будуємо мережу з 200 пунктів автоматичного контролю ваги авто «на ходу», а також закуповуємо 100 мобільних вагових комплексів», – зазначив директор департаменту стратегічного розвитку автомобільних доріг та автотранспорту Роман Хміль.

Крім того, з 2016 року на дорогах запрацює нова транспортна інспекція «УкратрансБезпека», яка буде використовувати сучасні засоби відеофіксації та контролю ваги «на ходу».

«Таким чином забезпечить чітке дотримання вагових норм, та збереже наші дороги від руйнування. Лише після цього можна буде починати вкладати кошти у їхній ремонт», – наголосив Хміль.

За розрахунками експертів, рух транспортних засобів вагою понад 40 тонн призводить до зменшення міжремонтних термінів з 12-18 років до 6-10 років, зазначають у Мінінфраструктури. Окрім цього, відбувається скорочення строків служби мостових споруд з розрахункових 100 років до 30-40 років. Це все веде до додаткових фінансових витрат, яких можна уникнути.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі