Показали, як виглядала найдавніша людина 3,8 млн років тому

Джерело: Gazeta.ua

Вчені відтворили обличчя предка найдавнішої людини, родича знаменитої "Люсі". Череп знайшли 2016-го в Ефіопії. Йому 3,8 млн років.

Предок виявився більш схожим на шимпанзе, ніж на сучасну людину. Це афарський австралопітек. Вважався перехідним типом між мавпою і людиною - був прямоходячим, повідомляє Live Science.

Автор: Cleveland Museum of Natural History

Відтворили обличчя предка найдавнішої людини, що жив 3,8 млн років тому

Відтворили обличчя предка найдавнішої людини, що жив 3,8 млн років тому

Людина мала великий ніс, випуклу щелепу та потужні собачі зуби. Останнє було необхідно для пережовування грубої їжі у печерах. Згодом частини цього виду вийшли на відкриту місцевість та отримали менш грубі риси вживаючи м'ясо.

"Знахідка підтверджує думку про те, що рання еволюція людиноподібних не була лінійною. Види не завжди виникають, перетворюються на нові і зникають з лиця землі. Швидше за все, пігрупи людиноподібних, ставали ізольованими від більшої популяції. Схрещувались і накопичували достатньо змін, щоб стати абсолютно новими видами", - зазначила антрополог Йоханнес Хайле-Селассі.

Це може викликати кардинальні зміни у дослідженнях походження людей. Нові знахідки суперечать сталому розумінню, що один вид перетворюється на інший. Навіть на початку еволюції людини в один момент мешкало декілька різних видів людиноподібних. Тому питання про нашого прямого предка, яким до цього вважали "Люсі" залишається відкритим.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі