У Йорданії знайшли докази війни, що згадується у Біблії

Археологи знайшли вівтар, якому 2,8 тис. років, у селищі Хірбат-Атаруз, Йорданія. Він проливає світло на давню війну моавитян проти Ізраїлю, описану в Біблії.

Знахідку відкрили у древньому святилищі. Колись тут знаходилось місто Атарот. На кам'яному вівтарі циліндричної форми є 2 написи моавітською мовою, а цифри записані давньою єгипетською системою письма - ієратикою, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Live Science.

Вівтар датується часом після повстання царя Меша проти Ізраїльського королівства. Він завоював Атарот та інші міста, якими керували ізраїльтяни.

Біблія згадує заколот, розповідаючи, що причиною військового походу Меша стала щорічна данина у вигляді тисяч ягнят і баранячої вовни. Моавитяни змушені були постійно платити її.

В одному з написів на вівтарі розповідається про розграбування міста Мешем. У другому мова йде про 4 тис. чоловіків і спустошення, однак розшифрувати його повністю надто складно.

На вівтарі також знайшли сліди масла, ладану та інших пахощів.

"Ми часто говоримо про витонченість письменницької освіти давнього Ізраїлю, і це справедливо. Але написи на вівтарі свідчать, що давні моавитяни також мали обдарованих книжників", - зазначив дослідник Крістофер Ролстон.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі