У Володимирі-Волинському відкрили виставку пам'яті Левка Лук'яненка

Джерело: Волинь

У Володимир-Волинському історичному музеї відкрили фотодокументальну виставку «Борець за волю України. Незламний Левко Лук’яненко»

Матеріали для виставки подарував музею знаний на Володимирщині дисидент і громадський діяч Дмитро Себій. Дмитро Олексович був особисто знайомий з паном Левком. Відомий діяч і політв’язень відвідував Дмитра Олексовича у с.Верба на Володимирщині, інформує Музейний простір Волині.

На виставці експонуються світлини з різних періодів життя знаного діяча, деякі з них – з особистими автографами і підписами Левка Лук’яненка. На фото можна побачити Лук’яненка на «живому ланцюгу єднання» у 1990 році у Києві, присвяченому Дню Соборності України, оригінальним є фото, де люди на радощах підкидають депутата до гори біля будинку Верховної Ради у день 24 серпня 1991 року – то був день його народження і в цей же день було прийнято Акт проголошення Незалежності України. Як відомо, пан Левко був його автором. Цікавими є фото, де знаний борець зображений під час перебування у Берестечко та в Луцьку, висвітлена його активна громадсько-політична діяльність. Також показане листування депутата Лук’яненка з різними інституціями.

Оригінальним є фото, де люди на радощах підкидають депутата до гори біля будинку Верховної Ради у день 24 серпня 1991 року – то був день його народження і в цей же день було прийнято Акт проголошення Незалежності України. 

Безперечно, виставка буде цікавою для всіх шанувальників історії, адже вона висвітлює життєвий шлях борця за Незалежність України, Героя України, посла України в Канаді , народного депутата, дисидента і громадського діяча, котрий значну частину свого життя був ув’язнений як борець за самостійність України.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі