Як граф Дракула тричі завойовував престол

Джерело: Gazeta.ua

Влад Дракула здолав Владислава III з династії Басарабів-Данешти і після його загибелі 22 серпня 1456 року став господарем Валахії. У віці 25 років він удруге зійшов на трон.

Справжній граф Дракула (Влад Цепеш) народився в Трансільванії, в маленькому містечку Сигішоара 1430 року. Він був сином Влада II на прізвисько Дракул ("диявол"), який був членом католицької секти Ордену Дракона і князем Валахії. В юності Влад III потрапив в полон до турків. В 1448 році батько і брат молодого Влада гинуть від рук найманців. В цей же час Влад III стає правителем свого князівства, але дуже скоро тікає в монастир.Повернутися до мирського життя і до князівства його змушує жадоба помсти. Нею стала стала розправа над боярами міста Тирговіште, столиці Валахії, які брали участь у змові проти його батька і старшого брата.

У жовтні 1462 року Влад Цепеш прибув до Трансільванії для переговорів про військову підтримку його протистояння Туреччині, проте був звинувачений у таємному співробітництві з турками і заарештований. Провівши 10 років у в'язниці у Вишеграді та 2 роки під домашнім арештом в Буді, змирившись зі своїм принизливим станом і запевнивши короля Угорщини у своїй васальній відданості, Влад Дракула був звільнений. За умови - прийняття католицизму і одруження з двоюрідною сестрою короля. В 1475 році Дракула заявив претензії на валаський престол і втретє здобув його в листопаді 1476 року.

17 червня 1462-го правитель князівства Валахія Дракула разом із 7 тис. воїнів уночі напав на 120-тисячну армію турецького султана Мехмеда ІІ. Узятих у полон Дракула наказав посадити на палі. Султан із залишками армії залишив територію Валахії. Турки вбили Дракулу у віці 44 років. Його відрубану голову законсервували в меду і доставили як трофей султану.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі