Зуби, кістки і кристали: у Помпеях знайшли сумку мага

Джерело: Gazeta.ua

У Помпеях в Італії у руїнах будинку виявили залишки дерев'яної скрині з бронзовими петлями. У ній було безліч дрібних артефактів з єгипетського фаянсу, бронзи, кістки, бурштину та інших каменів. Дослідники вважають, що їх використовували у магічних ритуалах.

Сліди деревини та відбиток коробки збереглися у рештках виверження Везувія 79 р. н.е. До предметів знайдених у ній належать два дзеркала, численні намистини, маленькі фаллоси, дорогоцінні камені, бронзові браслети, скарабеї, фігурки людини та тварин, череп та навіть зуби. Також виявили скляні статуетки інтагліоси - майстер за роботою, танцюючий сатирик, колос пшениці тощо, повідомляє The History Blog.

Незвичайний вміст вказує, що скриня більше ніж коробка з ювелірними виробами. Більшість з цих предметів традиційно слугували захисними оберегами та у народних повір'ях були здатні стримувати посилення прокляття.

Фаллоси - символ бога Гора, сина Ісіди. Зазвичай присутні у римських домашніх господарствах, як захисники дітей та матерів. Пшениця - символізувала процвітання. Дзвони - проганяли невдачу. Кулак, череп, скарабеї - разом приносили удачу.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі