Показали рукописи Франца Кафки, які передали Ізраїлю

Джерело: Gazeta.ua

Частину рукописів письменника Франца Кафки передали Національній бібліотеці Ізраїлю.

Передали три чорнових варіанти оповідання Кафки "Весільні приготування в селі". У зошитах він практикувався писати на івриті, залишив сотні особистих листів друзям, дорожні журнали і малюнки. Частина з них ніколи не була опублікована, повідомляє The Guardian.

Рукописи Кафки зберіг його близький друг Макс Брод. Він вивіз рукописи з Чехословаччини до Ізраїлю. Брод опублікував багато творів Кафки, але частина залишалася неоприлюдненою. Він помер у 1968 році. Частину його архіву вкрали та намагалися продати в Німеччині.

Національна бібліотека Ізраїлю з 2008 року намагалася повернути всю колекцію рукописів Кафки.

"Національна бібліотека вимагала передачі архіву їй, тому що цього хотів Брод. Ми розпочали процес, який зайняв 11 років, поки ми не закінчили його два тижні тому", — сказав голова бібліотеки Девід Блюмберг.

Працівники бібліотеки планують оцифрувати отримані рукописи Кафки до кінця року та зробити їх доступними для громадськості.

За даними голландського інформатора гестапо виявило схованку і заарештувало 4 серпня 1944 року в Амстердамі 15-річну Анну Франк і її родину. Вона - авторка щоденника про поневірянь євреїв.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі