Як лучани відзначали 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша

Джерело: Луцька міська рада

7 серпня відзначається 200-ліття від дня народження українського класика, письменника, фольклориста, філософа історії Пантелеймона Куліша. Оскільки певну частину свого життя він провів у Луцьку – лучани не могли бути осторонь цієї важливої події, тож долучилися до літературно-мистецької гутірки «Пантелеймон Куліш та Луцьк», що відбулася вчора, на Площі Ринок (вул. Д. Галицького, 1а) о 18:00.

На захід завітали секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, директор департаменту культури Тетяна Гнатів, радник міського голови Мар’яна Сорочук, представники Волинської обласної спілки письменників та небайдужі лучани.

 
 
 
 

«Для нас особливо важливим є те, що Пантелеймон Куліш — наш земляк, проживав та творив у Луцьку. Саме тут він розпочав написання роману «Чорна рада», саме тут він зробив одні із перших кроків на зустріч своєму становленню, як видатного історика, письменника.

Я думаю, що наше місто надихнуло Пантелеймона Куліша, і без Луцька він не був би таким, яким його знаємо сьогодні», - зазначив Григорій Пустовіт у вітальному слові.

 

Потому, із доповіддю про визначного письменника, виступили голова Волинської обласної спілки письменників Ольга Ляснюк та провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Олена Бірюліна.

 
 
 
 
 
 

Окрім того, під час заходу відбулась презентація тематичної літератури, відкриття зображення Пантелеймона Куліша на будинку за адресою вул. Д. Галицького, 12 та театралізована постановка у виконанні театру «Гармидер» за мотивами роману Івана Корсака «Перстень Ганни Барвінок».


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі