На Львівщині виявили церковний бальзамарій XII століття

Церковний бальзамарій або єлейницю і оплавлені бронзові злитки археологи знайшли на території міського парку Буська. Фахівці вважають, що знахідки були виготовлені у XII столітті, повідомляє ІА Дивись.info.

Розкопки на території Малого городища у Буську ведуться ще з 2015 року. Незабаром після початку робіт археологи виявили залишки оборонних споруд ХІІІ століття та сліди могильника ХІІ століття. За рік під культурним шаром на утрамбованій глині знайшли уламки плитки з візерунками, що вказувала на розташування культової споруди на цьому місці, а влітку цьогоріч — церковне начиння та ювелірні прикраси.

«Після 4 років розкопок археологам таки вдалося знайти місцезнаходження першого християнського храму у княжому Буську. У липні дослідники розчистили фрагмент керамічного мощення підлоги руського храму. Імовірно, йдеться про церкву Богоявлення, яка згадується у втраченому Буському літописі і спорудження якої пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича. А вчора, 5 серпня, знайшли церковне начиння: бальзамарій та єлейницю», – розповів керівник розкопок Петро Довгань. 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі