Цього дня 45 років тому в Греції скинули диктатуру «чорних полковників»

Джерело: Gazeta.ua

В Греції 23 липня 1974 року скинули диктатуру "чорних полковників". Так називали військових, які захопили владу, через колір мундирів.

Організаторами перевороту та захоплення влади стали полковники Георгіос Пападопулос, Ніколаос Макарезос та генерал Стіліанос Паттакос. У грецьку столицю було введено близько 100 танків, які зайняли найважливіші пункти міської інфраструктури, починаючи з міністерства оборони.

Більше 5 тисяч політичних супротивників військових були арештовані. Партії були заборонені, конституція оголошена недійсною, на більшій частині території введений надзвичайний стан. 22 квітня вся Греція була в руках "чорних полковників". 1 червня Пападопулос за підсумками референдуму скасував монархію, а 19 серпня став президентом.

23 липня 1974 року Туреччина під приводом захисту турків-кіпріотів вторглася на острів Кіпр і окупувала третину його території. Уряд Греції вимушений була перейти до мобілізації.

Наявність у громадян зброї дозволила грецьким офіцерам, прихильним демократії, зажадати від режиму передачі влади цивільному керівництву. Під загрозою наближення до Афін армійського корпусу хунта була вимушена передати управління державою цивільному уряду.

Георгіос Пападопулос, Стіліанос Паттакос, Ніколаос Макарезос, Іоанніс Ладас і Мікаліс Руфогаліс були заарештовані, звинувачені в змові і засуджені до страти, яку замінили на довічне ув'язнення.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі