Будівельники натрапили на череп, якому понад 6 тис. років

Джерело: Gazeta.ua

Археологи розкопали череп епохи неоліту у Франкфурті-на-Майні, Німеччина. На нього натрапили будівельники під час підготовки майданчика для зведення нових житлових будинків у районі Хархайм.

Дослідники переконані, що череп належав одному з перших людей, які почали вести осілий спосіб життя на території нинішнього Франкфурта-на-Майні у період кам'яного віку, точніше - неоліту. Керамічні уламки, виявлені на місці розкопок, дозволяють датувати останки приблизно 4800 р. до н.е. і віднести знахідку до культури лінійно-стрічкової кераміки, повідомляє Главное.

Давніших людських останків у цих місцях ще не знаходили. Деякі інші тутешні артефакти датуються 5500 роком - періодом, коли сюди переселилися перші люди з Месопотамії. Вони почали вести осілий спосіб життя, тобто займатись землеробством і скотарством, які прийшли на зміну полюванню та збиральництву.

Представників культури лінійно-стрічкової кераміки зустрічали археологи й в Україні. Назву вона отримала за характерним візерунком на кераміці, зробленим за допомогою відбитка стрічки.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі