Як волиняни святкували Івана Купала 100 років тому

Івана Купала – цікаве та традиційне свято для українців. На Волині його проводили по-особливому навіть минулого століття.

Про це повідомляють Район.UA

Свято Івана Купала давно було серед улюблених у рожищан. Його гучно відзначили на березі Стиру ще у минулому столітті.

Як це було, показав рожищанин Олег Киричок. Чоловік зібрав знімки різних років зі святкування у Рожищі.

«Свято Івана Купала пам'ятаю з самого дитинства. Місцем проведення дійства спочатку був лівий берег річки Стир – на міському пляжі. Пізніше місце проведення перенесли на правий берег Стиру – по обидві сторони від мосту через річку. На свято зходилось і з'їжджалось дуже багато рожищан, а також жителів району. З самого ранку глядачі могли здійснити прогулянку по річці Стир на невеличкому катері», – пригадує Олег Киричок.

Заклади громадського харчування з нагоди свята влаштовували вуличну торгівлю.

«Звідусіль пахло шашликом. Компанії рожищан, закупившись у торгових точках, далеко невідходячи, примощувались для трапези прямо на траві», – каже чоловік. До слова, ця традиція мало змінилась й нині.

Цікавою й насиченою була й культурна програма.

«На святі виступали духові оркестри підприємств міста. Було декілька сцен для виступів учасників художньої самодіяльності. Проводились конкурси на перетягування канату та багато інших. Закінчувалося свято прибуттям Нептуна з лісовими мавками та палінням величезного вогнища», – ділиться спогадами оповідач.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі