«Схожий на цеглину з кнопками»: перша мобілка коштувала, як авто

Джерело: Gazeta.ua

На ринок в США надійшов перший серійний мобільний телефон 13 червня 1984 року. Пристрій називався "Dynatac 8000x" виробництва компанії "Motorola" важив майже 800 г, а його довжина становила 33 см.

Винахідник мобільного телефону - американець з українським корінням Мартін Купер. Його батьки втекли у 1917 році з України від війни. Батько зі Сквири, що на Київщині, а мати з Павлиша – Кропивницька область. Він отримав диплом магістра Іллінойського інституту технологій, став інженером-електротехніком. У 1954 році Купер потрапив на роботу у маловідому компанію Motorola. На той час лідер ринку AT&T "перенесли" телефон з дому в автомобіль.

3 квітня 1973 року Мартін Купер вперше зателефонував з мобільного телефону "Dynatac 8000x". На серійне виробництво витратили $90 млн. Важив близько 800 г. За спогадами перших власників, "нагадував цеглу, в один з боків якої була вбудована клавіатура набору номера, а зверху стирчала стаціонарна антена".

Володіння ним, як писала американська преса, було питанням престижу для бізнесменів і символом високого становища в суспільстві для політиків. Купер став мільйонером: заснував з партнерами свою телефонну компанію і продав її за $23 млн.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі