Федорин день: історія і звичаї свята

Джерело: Gazeta.ua

 

Сьогодні 9 червня відзначають народне свято Федорин день. Православні християни пов'язують свято із вшануванням мучениці Феодори Олександрійської.

Феодора жила в III–IV століттях у місті Олександрія. Під час гоніння християн дівчина відкрито визнала свою віру і відмовилася проводити язичницький ритуал, пишет znaj.

Крім того, вона вирішила на все життя залишитися незайманою і присвятити себе Богу.

У покарання за віру Феодору відправили у будинок розпусти, але її врятував християнин Дідім. Він переодягнувся у жіночий одяг і дозволив мучениці втекти. Коли про це дізнався правитель Олександрії, він наказав убити Дідіма, але Федора запропонувала в замін себе. Однак, язичники відрубали голови обом і спалили тіла.

У народі вважалося, що в Федорин день потрібно неодмінно багато працювати: "Все зроблене повернеться сторицею, а прогуляне - сорницей".

Господині залишали домовику частування з каші, молоко або печиво, щоб задобрити його.

Вважалося, що в Федорин день заборонено сваритися і лихословити. Крім того, не можна "виносити сміття з хати", тому що, замітаючи підлогу, можна вимести щастя. Заборонено також брехати, тому що від цього постраждає сам пліткар.

Також сьогодні багато країн відзначають День друзів.

Друзі — це найближчі люди для кожного, тому Міжнародний день друзів можна вважати днем любові до друга. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. Багато мислителів говорили, що у двох друзів одна душа на двох.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі