Яким був перший у світі літак, створений киянином

Джерело: Gazeta.ua

 

 

Відбувся політ першого у світі 4-моторного літака "Російський витязь" конструкції киянина Ігоря Сікорського 13 травня 1913 року. Став прототипом бомбардувальників і транспортних літаків.

Ігор Іванович Сікорський - український та американський авіаконструктор, учений, винахідник, філософ. Творець першого в світі чотирьохмоторного літака, пасажирського літака "Ілля Муромец", трансатлантичного гідроплану, серійного вертольоту.

Чотирьохмоторний літак називався "Гранд", але перейменований в "Великий Російсько-Балтійський", а в кінці червня — в "Руський Витязь". Конструктор Сікорський створив його як дослідний літак для стратегічної розвідки зимою 1912—1913 років. Прямим його продовжувачем є літак "Ілля Муромець", перший екземпляр якого був побудований в жовтні 1913 року.

Більшість, навіть авіаційних, фахівців не вірили в можливість створення літака великих розмірів. Його розміри були величезні. Гігантський коробчастий фюзеляж, закрита кабіна пілота, і просторий "балкон" попереду неї, робили літак несхожим на все, що злітало досі в небо.

Величезний аероплан приїжджав подивитися імператор Микола II. На жаль, апарат прожив недовго. 11 вересня 1913 року в іншому літаку зірвався мотор і той впав на "Гранд". Після такого сильного пошкодження його вирішили не відновлювати. "Руський Витязь" послужив прототипом для всіх важких літаків з розташованими в ряд на крилі двигунами.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі