Юрій Гагарін став першою людиною, яка полетіла в космос

Джерело: 24 канал

12 квітня 1961 року. Радянський космонавт Юрій Гагарін першим в історії людства здійснив політ у космос.

Радянський Союз дуже поспішав відправити першого космонавта. Адже, за даними розвідки, американці планували здійснити свій запуск 20-го квітня. Саме тому ракета "Восток" була далекою від ідеалу. Генеральний конструктор Корольов знав, що вона полетить, але от чи повернеться на Землю – 100% гарантії не було.

12 квітня старший лейтенант Юрій Гагарін піднявся на борт ракетоносія Восток-1, пристібнувся, провів передстартову перевірку і сказав своє знамените "Поехали!". На орбіті Гагарін провів кілька простих експериментів: поїв, попив, написав олівцем записку. Здійснивши один виток навколо Землі, ракета почала процедуру приземлення.

Через недосконалість конструкції літального апарата Гагарін ледве не загинув. Автоматика відмовила, і різні відсіки корабля не були розділені. Чудом виявилося те, що відділення модуля з Гагаріним від основного носія відбулося в атмосфері. Потім космонавт розповідав, що при поверненні на землю йому стало по справжньому страшно. Адже від тертя об атмосферу загорівся метал рятувальної капсули, а по ілюмінаторах почав текти рідкий метал.

Гагарін між тим зміг успішно приземлитися. Першими людьми, які зустріли його на землі, стали дружина місцевого лісника та її онучка. Потім Гагаріна забрали в Москву. Саме тоді почався тріумф першого радянського космонавта та СРСР як першої космічної держави світу.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі