Вчені показали найдавніший корабель у світі зі скарбами на борту

Джерело: Znaj.ua

Ймовірно, на борту цього судна у давнину транспортували найбільш ранні промислові вироби у світі.

Неподалік від провінції Анталья, Туреччина, близько узбережжя Середземного моря на глибині 50 метрів представники центру підводних досліджень натрапили на рештки найдавнішого корабля, вік якого становить понад 3,5 тисяч років. Цікаво, що вік допомогли встановити скарби, які протягом століть зберігалися на борту.

 

На думку вчених, 14-метрове судно може бути найстарішим на Землі.

Фахівці відзначили цінність цього відкриття: на борту знайшли перші промислові товари.

 

Губернатор турецької провінції Анталія Мунір Караоглу вже назвав відкриття "проривом у підводній археології". Ймовірно, на борту цього судна в давнину транспортували "найбільш ранні промислові вироби у світі".

Як зазначив Караоглу, 14-метрова вітрильна барка, імовірно, спрямовувалася на Крит або в Егейське море. Дослідники вважають, що корабель потрапив у шторм під час плавання.

 

На борту 14-ти метрового корабля виявили майже дві тонни міді, які і допомогли визначити вік.

 

Вивчивши корабель, археологи віднесли його до представників егейської цивілізації бронзового століття. Можливо, судно перекинулося під час шторму у 1600 році до нашої ери, прямуючи до острова Крит. 

 

Цінна знахідка була передана в Середземноморський університет працівникам Центру підводних досліджень для подальшого вивчення.

Відзначимо, що раніше у мертвій зоні Чорного моря вчені виявили стародавній корабель без пошкоджень. Припускають, що знахідці понад 2400 років. Знайшли судно за допомогою нового підводного апарату.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі