Опублікували документальний фільм про Йосипа Сліпого

Джерело: Gazeta.ua

В інтернеті у відкритому доступі опублікували документальний фільм про патріарха Йосипа Сліпого "Справа "Рифи".

Фільм охоплює період з 1939 по 1963 роки. Розповідає про обставини арешту, ув'язнення та звільнення Йосифа Сліпого, повідомляє Інформаційний ресурс УГКЦ.

Документальний фільм створили у 2017 році. Його прем'єрний показ відбувся в лютому 2017 року в родинному селі патріарха Йосифа Сліпого Заздрість на Тернопільщині з нагоди 125-річчя від дня його народження.

"Особливу увагу у фільмі приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов", - йдеться в повідомленні.

Назву стрічці дала агентурна справа "Рифи", яка зберігається в архіві СБУ. У 33 томах справи задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення УГКЦ та її глави Йосифа Сліпого. Ці документи стали основою фільму.

До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі