Риза, яку Адам Кисіль подарував монастирю на Волині, експонується у Києві

Джерело: Район. Іваничі

Стало відомо, де нині знаходиться риза з родової церкви Киселів, яку подарував український урядник, політичний і державний діяч Речі Посполитої Адам Кисіль монастирю у Низкиничах.

Про це у своєму дописі на Facebook повідомив священик Віктор Мартиненко.

«Друзі, розповім яку несподівану і яскраву зустріч я сьогодні пережив!
Почну здалеку. Завжди багато цікавився і досліджував історію Низкиницького монастиря. І от, свого часу прочитав що у 1886 році академік Адріан Прахов подорожував по Волині і фотогравував її пам’ятки. З цих фото він видав кілька примірників альбому, один з них подарував царю. Після довгих пошуків у відділі рукописів та стародруків бібліотеки імені Вернадського мені, все ж, вдалося знайти примірник альбому. Всі старовинні фото Низкинич, що гуляють нині інтернетом - звідти.

Серед тих фото є знимок ризи, подарованої Адамом Киселем монастирю у Низкиничах. Оксамитова фелонь прикрашена вишитими іконами і гербом з монограмами Киселя. 
Що ж за зустріч була сьогодні? - спитаєте ви. Розказую) Мав нині кілька вільних годин у столиці, вирішив скористатися, і надолужити впущене - мешкаючи колись чотири роки у Києві, до свого сорому, жодного разу не був у Національному музеї історії України. І ось, в одному із залів музею, я застиг у подиві - переді мною була та сама риза!

Виявляється вона «жива і здорова», така сама як і на тому 133-річному фото. Експонується в основній експозиції і підписана як “риза з родової церкви Адама Киселя. XVII ст.” 
Постояв біля неї. Здається, шматок ґаптованого оксамиту, а як подумаєш, що її тримав у руках Адам Кисіль, носили перші ігумени, скільки всього бачила вона за майже чотири століття, - захоплює подих!» - йдеться у дописі.

Нагадаємо, наприкінці минулого року у Низкиницькій монастир, що на Іваничівщині, повернулось погруддя Адама Киселя - українського урядника, політичного і державного діяча Речі Посполитої, уславленого у справах проти Москви.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподобалось


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі