Палац у Заболотцях: від класики до французького стилю

Палац збудували у класичному стилі. У ХІХ ст. палац перебудували вже у французькому стилі.

Останнім власником палацу в Заболотцях був Вінсенти Гуровський.  А фундатором палацу у в Заболотцях був Михайло Гуровський.

На початку ХХ століття палац складався із трьох частин. В оздоблені палацу були тосканські колони. Не має описів інтер’єрів будівлі.

Палац був оточений парком двохсотлітніх лип. Перед входом до палацу був великий газон із квітами.

Відомо, що колись в Заболотцях був замок, фрагменти мурів якого були тут ще відомі у 1930-х роках. Також у селі був бароковий костел.

Палац в Заболотцях, фото до 1939 р.

Палац в Заболотцях, фото до 1939 р.


Палац в Заболотцях, фото до 1939 р.

Палац в Заболотцях, фото до 1939 р.

Довідково.

У XVІ ст. село Заболотці належали родині Чарторийських. Свідченням цього є документ 1581 року, який підписаний житомирським старостою Михайлом Чарторийським та його дружиною Софією Ходкевич. Від Чарторийських Заболотці разом із Литовежем перейшли до князів Острозьких.

У XVIII ст. Заболотці належали родині Манєцких. В результаті шлюбу Розалії Манєцкої та Михайла Гуровського, Заболотці переходять на 150 років у володіння родини Гуровських. Далі село із маєтком переходять у спадок Олександру Гуровському (помер у 1801 році), який був буським каштеляном. Його дружиною була Єуфрозина П’ясковська. Потім Залізці переходять у власність до Юзефа Гуровського та його дружини Теклі Пражмовської.

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна Яцечко-БЛАЖЕНКО

Коментарі