Тетянин день: історія, прикмети і заборони

Джерело: Gazeta.ua

25 січня відзначають Тетянин день. Сьогодні також святкують День Студента. Адже Тетяну вважають покровителькою студентів і педагогів.

За переказами, вона жила в Римі в епоху зародження християнства. Була служницею у церкві. Коли у державі примушували відректися від віри, вона відмовилася стати язичницею. Тоді жінку піддали тортурам.

Її ранили кинджалами, але, замість крові текло молоко, а рани пахли. Жінку кидали до левів, але тварини до неї горнулися. Тоді Тетяну назвали відьмою і обезголовили її. 25 січня 226 року вона померла. Її оголосили святою.

25 січня 1775-го імператриця Єлизавета ухвалила рішення про відкриття першого університету - Московського. За кілька років серед будівель навчального закладу побудували церкву Святої Тетяни. З тих пір її почали називати покровителькою учнів.

У народі цей день називають Бабин кут, Солниш, Тетяна Водохресна. Говорили: "Тетяна і коровай пече, і доріжки по річці б'є, і хоровод веде!".

Студенти цього дня йшли до церкви і ставили свічки за успіхи у навчанні. Дівчата робили з ганчірок і пір'я кісточки. Вірили, хлопець покличе заміж, якщо покласти кісточку у нього на кухні. Жінки пекли коровай і пряники у формі сонця і закликали весну.

Цього дня не можна відмовляти у допомозі. Інакше прийде біда. Якщо просять їсти – варто нагодувати. На Тетяний день слід знайти найвище місце в окрузі, подивитися на сонце і загати бажання. Воно обов'язково здійсниться.

Сьогодні не варто прибирати оселю і прати. Краще не сваритися, особливо з рідними. За можливості протягом дня мати хороший і радісний настрій.

Якщо в цей день світанок сонячний – весна настане рано. За вікном снігопад - літо буде дощовим. Якщо морозно і сонячно – слід чекати багатого урожаю.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі