В Україні випустили монету на честь Дня Соборності

Джерело: Сьогодні

Національний банк України (НБУ) 17 січня ввів в обіг пам'ятну монету "100 років Акту об'єднання – соборності українських земель". Про це повідомила прес-служба НБУ.

Монета має номінал п'ять гривень, а ціна НБУ на неї становить 51 грн. Монету виготовлено з нейзильберу, тираж – 40 тисяч штук.

"Ця монета продовжує серію "Відродження української державності" і присвячена урочистому проголошенню 22 січня 1919 акту про об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу", – пояснили в Нацбанку.

На аверсі монети в центрі на дзеркальному тлі розміщена шрифтова композиція з абревіатур УНР і ЗУНР, на реверсі монети – фрагмент Акту злуки, латентним зображенням на тексті проглядається зображення Тризуба. Ліворуч і праворуч від напису – медальйони з зображеннями символів земель: лева – Західної України (ліворуч) і Архангела Михаїла – центральної України (праворуч).

Відзначимо, 22 січня Україна святкує День СоборностіІсторія свята пов'язана з прийняттям найважливішого державного документа 100 років тому. 9 січня 1918 року на колишніх землях Російської імперії була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). А ось через рік, 22 січня 1919 року, відбулося об'єднання УНР і ЗУНР – в Києві на Софійській площі було проголошено універсал, яким дві республіки об'єдналися в соборну Україну.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі