«Щасливого Різдва»: 26 років тому відправили перше у світі SMS

Джерело: Gazeta.ua

3 грудня 1992-го відправили перше у світі SMS. Технологію коротких мобільних повідомлень розробив британський інженер Нейл Папуорт.

Програміст компанії Sema Group тестував нову технологію для оператора стільникового зв'язку Vodafone. Під час чергового експерименту написав своєму другові два слова: "Щасливого Різдва".

Перше SMS -повідомлення Папуорт відправив з комп'ютера. Технологію спочатку тестували співробітники мобільних операторів. Згодом налагодили пряме листування між мобільними пристроями.

 

Перше SMS-повідомлення "Щасливого Різдва" відправили з комп’ютера.

Спочатку SMS були не надто популярними. Одне повідомлення вміщало 160 символів англійською і німецькою мовою, 70 - кирилиця та ієрогліфи.

Конкурентами SMS у 1990-х були пейджингові сервіси. Вони працювали за іншою технологією: потрібно було подзвонити в спеціальну службу, назвати номер абонента і продиктувати текст. Потім його доставляли на пейджер.

"Тестуючи цю технологію, я й гадки не мав про її майбутнє значення. Лише до 10-річного ювілею SMS , дивлячись на популярність повідомлень, став розуміти, що це дійсно велике відкриття. Тепер пройшло ще 10 років і можливостей для використання сервісу стало ще більше", - каже Ніл Папуорт.

Зараз, попри розвиток соціальних мереж і популярність месенджерів WhatsApp і Viber, 40% власників смартфонів регулярно відправляють SMS-повідомлення. Торік, у Сполучених Штатах відправили 781 млрд SMS.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі