У ролику до Дня пам'яті жертв Голодомору оживили дівчинку зі столичного меморіалу

Джерело: Gazeta.ua

До Дня пам'яті жертв Голодомору зняли відеоролик про трагедію українських дітей у 1932-33 роках.

"Тендітна дівчинка серед хлібного поля. Тулить до грудей колоски. "Тобі не холодно?" - питає хлопчик-ровесник із сьогодення. "Ні. Бо ти прийшов. Ти приніс мені яблуко? Люди завжди приносять мені яблука" — довірливо відповідає дівчинка. А за кілька секунд це яблуко посеред вогників свічок лягає до ніг бронзової дівчинки з колосками – пам'ятника усім дітям, які загинули в роки Голодомору. "У цей день вони чекають на тебе" — автори відео закликали українців у суботу прийти до пам'ятників Голодомору, щоб вшанувати 85 роковини геноциду", - розповідається про сюжет ролика на сайті Українського інституту національної пам'яті.

"Саме діти в часи Голодомору були найвразливішою групою і гинули одними з перших. Під час меморіальних заходів, які цьогоріч тривають по всьому світу до роковин Голодомору, кожного дня 85 днів символічно зачитуються імена 85-ти загиблих під час геноциду українських дітей", - пояснює голова УІНП Володимир Вятрович.

До зйомок ролика запросили акторів із Львівського телевізійного театру "Юрашки".

"Коли ми говоримо про пам'ятник дітям-жертвам Голодомору, ми завжди бачимо щось нерухоме. І нам важко іноді уявити, що ховається за цією бронзою. Нам захотілося вдихнути життя в цю скульптуру. І спочатку справді все видається нелогічним, коли на широкому житньому полі з'являється хлопчик, одягнений по-осінньому. Але потім, коли ми переносимося на площу біля меморіалу жертвам Голодомору, все стає на свої місця", - говорить режисер ролика Омелян Ощудляк.

У ролику використали "Мелодію" композитора Мирослава Скорика.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі