Ставку Гітлера надрукують на 3D-принтері

Джерело: Gazeta.ua

Музейники Вінницького історико-меморіального комплексу пам'яті жертв нацизму вирішили створити експозицію "Верфольфу" у 3D-форматі.

Туристам сьогодні важко уявити, яким було це місце у період Другої світової війни, оскільки, відступаючи, німці висадили ставку Гітлера в смт Стрижавці Вінницького району в повітря. Представити макет обіцяють до нового року.

"Вцілів лише басейн. Очевидно, він не мав великої цінності. Попри те, що на території "Вервольфу" розміщені інформаційні таблиці, стенди, діє музейна експозиція. Відвідувачі щоразу ставлять безліч запитань екскурсоводам, як виглядала ставка Гітлера", - розповів завідувач історико-меморіального комплексу пам'яті жертв нацизму Сергій Гареник.

Ставка займала велику територію - до трьох кілометрів завдовжки і 300 метрів завширшки. Містила 81 дерев'яний будинок, кулеметні гнізда, пости охорони.

 Музейники покажуть первинний вигляд ставки Гітлера на 3D-принтері

Для кращого візуального сприйняття обрали центральну частину, яка налічуватиме 25-30 об'єктів. Макет буде розміщений в експозиції і матиме максимально наближену до реальності візуалізацію.

"Завдяки вцілілим фрагментам фундаменту ми маємо певне уявлення щодо розташування споруд основної частини, на ній і зосереджуємося. Зараз будинки для майбутнього макета вже погоджені, і їх починають друкувати на 3D-принтері. Орієнтовно масштаб становитиме 1 до 200. Тобто це не будуть маленькі об'єкти, а цілком зручні для огляду. Наступним етапом стане визнання місць розташування споруд, - зазначив ІТ-спеціаліст Андрій Черненко.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі