Неповторний Люцимер на осінніх фото

Джерело: Район.Шацьк

Серед розмаїття Шацьких озер неповторною красою вирізняється Люцимер.

Його назва направду відповідає його стану: воно, як той лицемір: ласкаве та спокійне влітку, грізне та суворе - восени.

Варто лише підійти до озера в осінню пору - як тебе пронизує до самісіньких кісток та вивертає душу наскрізний холодний вітер, що з гуркотом котить аж ніяк не ніжні та блакитні, а загрозлив-сірі хвилі, намагаючись попередити: «Не лізь! Не лізь!»

 

Зі слів вчених, назва озера походить від німецьких слів «Luce» – світло та «Meer» – море. Але існує давня легенда, яка розказує іншу версію:

Дуже давно, ще в глибокій древності на північному березі (там, де зараз величезний пагорб, який місцеві жителі називають «острів») височів замок князя. Це був володар озера і всіх земель навколо.

Одного разу цей князь, через своїх слуг, розіслав звістку серед місцевих, що йому необхідні робочі для того, щоб зробити ремонт в палаці, викопати рів, добудувати оборонну стіну і т.д. За це він пообіцяв величезну грошову винагороду. Дуже багато бажаючих заробити грошей прийшли в замок. Люди зробити все, що їм наказали: відремонтували палац, викопали рів, добудували оборонну стіну. І ось, коли діло дійшло до розрахунку, князь зі своїм військом вигнали всіх працівників, не заплативши їм ні гроша.

З тих пір про князя стали говорити, що він лицемір. І ось, по легенді, якраз від цього слова і пішла назва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподобалось


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі