Сапери, дівчата і електричні трактори - як будували канал до Криму

Фотоальбом під назвою "Дорогому Микиті Сергійовичу Хрущову від трудящих Криму" пропонує переглянути Gazeta.ua. У ньому раритетні світлини 1963-го. На них зафіксовано будівництво Північно-Кримського каналу на Херсонщині.

Головною метою цього проекту було транспортування води з Дніпра до Криму. Урочистий пуск відбувся 1963-го. Червону стрічку на відкритті перерізав перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов. На згадку про цю подію у Красноперекопську зведено меморіальний комплекс "Три штурми Перекопу".

Тоді вода почала транспортуватися до Красноперекопська. Через 2 роки дотягнули канал до Джанкоя. Із 1971-го за допомогою насосних станцій подали воду до Керчі. Будівництво завершили 29 грудня 1975-го із вводом в експлуатацію cтанційного водосховища.

Проектна площа зрошення — 187,7 тис. га Присиваської низовини, південного узбережжя Каркінітської затоки, центральної частини степового Криму і Тарханкутського плато. Довжина магістралі - 402,6 км, проектна потужність 294 м. куб./с. Середня ширина — 10-15 м і глибина до 6 м.

 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Тетяна Яцечко-Блаженко

Коментарі