Українському культурному центру в Парижі присвоїли ім'я Василя Сліпака

Джерело: Укрінформ

Культурно-інформаційному центрові при Посольстві України у Франції офіційно присвоєно ім’я Героя України, соліста паризької опери Василя Сліпака.

Урочиста церемонія відкриття дошки відбулася 14 жовтня у Парижі, повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці активістка та український журналіст у Франції Алла Лазарєва.

"Український культурний центр у Парижі носить від сьогодні (14 жовтня - ред.) ім‘я Героя Украіни, соліста Паризької опери Василя Сліпака. Цього не просто було домогтися, але часом, на щастя, перемагають сили добра та здоровий глузд. Василь був видатним співаком, який прославив Україну на європейських сценах, і водночас - справжнім патріотом своєї країни. Посилання на його ім‘я зобов‘язує не стільки до високих слів, скільки до дії, співзвучній Василевим принципам", - написала вона.

Також після церемонії відкриття дошки найближчі друзі та колеги Сліпака у супроводі хору Святого Володимира виконали його улюблену українську пісню "Місяць на небі". 

Василь Сліпак жив у Парижі майже двадцять років, виступав на сценах багатьох славетних театрів світу. З початком війни на Донбасі, він брав активну участь в різноманітних акціях задля збору коштів на підтримку захисників України. У 2016 він долучився до загону добровольців та загинув 29 червня на Світлодарській дузі (Донецька область).

Василь Сліпак став першим в історії України добровольцем, якого посмертно нагороджено Золотою Зіркою Героя. 


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі