Цього дня у 1967 році розстріляли Че Гевару

Джерело: Gazeta.ua

Вояки болівійської армії розстріляли революціонера й партизанського ватажка Ернесто Че Гевару 9 жовтня 1967 року. Напередодні його вислідили, схопили в полон і поранили.

Ернесто Рафаель Ґевара Лінч де ла Серна народився в сім"ї архітектора в аргентинському місті Росаріо. Вивчився на хірурга в університеті Буенос-Айреса і працює лікарем у Мексиці. Багато подорожує країнами Латинської Америки. У 27 років знайомиться з братами Кастро, які розробляють план повалення диктатури президента Куби. Долучається до їхньої організації. Вони йому дають прізвисько Че, бо часто вживає вигук "че" – "ну", "гей ти".

Після перемоги революції 1959-го Че Ґевара стає громадянином Куби. Вважається другою людиною в уряді після Фіделя Кастро. Відмовляється від кубинського громадянства і їде в Республіку Конго, де триває громадянська війна. Звідти – у Болівію, очолює партизанський загін. Президент країни звертається по допомогу до США. Агенти ЦРУ отримують інформацію про місце перебування Че від підкуплених місцевих жителів.

 

Художник Сіро Бустоса видав урядовим військам місце перебування Че Гевари. 8 жовтня 1967 року спецназ атакував табір в ущелині Юро. Ернесто був поранений, його гвинтівку розбило кулею. Але захопити команданта вдалося, лише коли у пістолеті Че закінчилися набої. Пораненого Че Гевару доставили в будівлю сільської школи в містечку Ла-Ігуера. Там революціонер звернувся до поранених солдатів болівійської армії, запропонувавши їм свою лікарську допомогу. Йому відмовили. Його утримують у школі.

Виконати вирок проситься сержант Маріо Теран. Хоче відомстити за загибель своїх друзів у сутичці з партизанами. Випускає автоматну чергу з дев'яти куль. Руки відрізають, щоб відбитками пальців довести знищення Че Ґевари. Тіло закопують у лісосмузі. Через 30 років Че перепоховають із військовими почестями на Кубі у мавзолеї.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі