Перша мікрохвильовка важила 340 кілограмів

Джерело: Gazeta.ua

 

Цього дня, 8 жовтня 1945-го, запатентували першу в світі мікрохвильову піч. Її використовували військові і важила вона 340 кілограмів.

Технологію, що лежить в основі роботи мікрохвильової печі, розробили під час Другої світової війни. Американські та британські військові розробили магнетрон, який став результатом дослідження з проблем радіо-передач і радіолокаційного виявлення.

RadaRange – перша в світі мікрохвильова піч. Фото: domguru.com.ua

RadaRange – перша в світі мікрохвильова піч. Фото: domguru.com.ua

Магнетрон виробляв набагато менші радіохвилі, відомі як мікрохвилі, і був маленьким і досить потужним, щоб використовуватися в літаках. Його можливості виявлення допомогли вирішити постійну проблему точності бомбардування міст.

Інженер з американського штату Массачусетс Персі Спенсер першим помітив здатність надвисокочастотного випромінювання нагрівати продукти. Він працював у момент винаходу в компанії Raytheon. Вона займалася виготовленням обладнання для радарів.

Першу серійну побутову мікрохвильову піч випустила японська фірма Sharp у 1962 році. Фото: Вікіпедія

Першу серійну побутову мікрохвильову піч випустила японська фірма Sharp у 1962 році. Фото: Вікіпедія

Ідея створення мікрохвильової печі прийшла йому в голову після того, як він, стоячи біля електронної лампи, яка генерувала мікрохвильове електромагнітне випромінювання, виявив, що шоколадний батончик в його кишені розтанув. Ще одна версія, він помітив, що нагрівся бутерброд, покладений на увімкнений магнетрон.

Перші печі використовували в армійських їдальнях і великих ресторанах і мали великий розмір. Фірма Raytheon випустила 1947 року піч Radarange. Вона мала висоту близько 183 см і вагу близько 340 кг.

Компактніші домашні печі почали вироблятися з 1955 року. Першу таку піч було продано 1 жовтня 1955 року за ціною $ 1295 фірмою Tappan Stove Company.

Першу серійну побутову мікрохвильову піч випустила японська фірма Sharp у 1962 році.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі