Зворушує до сліз: 11-річний український художник робить пісочні анімації

Джерело: UA/TV

Пісочна анімація в Україні та багатьох інших європейських країнах з’явилася в 70-х роках ХХ століття. Однак найбільшої популярності вона набула близько 10 років тому.

 Все частіше й частіше до цього заняття стали залучати дітей. Адже воно не тільки захоплююче, а й дуже корисне, оскільки позитивно впливає на дитячу психіку: заспокоює та розвиває. 11-річний Артем Бурий уперше побачив пісочну анімацію по телевізору. А свою першу роботу йому допомогла виконати тітка і хрещена – викладачка в школі раннього розвитку дітей.

Відтоді анімація стала його улюбленим хобі. Своїми роботами Артему вдається розчулити глядачів до сліз. А журі різних конкурсів маленький художник просто не залишає вибору: завойовує тільки перші місця або Гран-прі. Тільки за останні три місяці у його скарбничці нагород – 5 Гран-прі всеукраїнських та міжнародних змагань. Артему подобається створювати не просто картини, а повноцінні мультфільми – зі своєю історією, драматургією та непростими темами (наприклад, мир в Україні, війна, мама тощо). Номери Артема Бурого цікаві й тим, що містять театральну складову. Сюжетну лінію його мультиплікацій можна побачити не тільки на піщаному столі, а й до початку виступу, а також після нього.

Анімація – це ціла наука. Потрібно знати, як веде себе пісок, які використовувати інструменти, де його зберігати та багато іншого. І юний художник знає усі ці тонкощі.  А ще він дуже любить малювати, і не тільки піском. Свої емоції він передає за допомогою пензля і фарб. Але все ж пісочна анімація заворожує Артема найбільше. І хоча це поки тільки його хобі, досягнення маленького художника говорять самі за себе.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі