В Гватемалі знайшли руїни міста індіанців майя

Джерело: Gazeta.ua

На півночі Гватемали виявили руїни величезного міста індіанців майя. На залишках будівель виріс тропічний ліс, і вони протягом сотень років залишалися прихованими від очей вчених.

Знайти археологічну цінність допомогла сучасна технологія LiDAR - лазерний радар, що дозволяє скласти об'ємну карту рельєфу за допомогою лазерних імпульсів. На площі близько двох тисяч квадратних кілометрів збереглося понад 61 тисячі стародавніх споруд.

Відкриття підтверджує, що цивілізація майя була дуже численною. На думку вчених, в 650-800 роках нашої ери в низовинах Мезоамерики проживало від 7 до 11 млн чоловік.
Загублений "мегаполіс" знаходився на території сучасного департаменту Петен. Там були побудовані піраміди, дамби і справжні палаци. Велика кількість оборонних стін, валів і фортець вказує, що жителі часто воювали з сусідами. З огляду на розташування, основна загроза могла прийти із західних областей Центральної Америки.

"Це одне з найбільших відкриттів за всі 150 років, що археологи вивчають культуру майя", - зазначив професор Браунівського університету Стівен Х'юстон.

На думку істориків, свого часу цивілізація майя була більш розвиненою, ніж давньогрецька і китайська культури.

Корінні американці пристосовували водні і болотисті ділянки під сільське господарство і створили розгалужену мережу доріг, яка об'єднувала віддалені міста і селища.

Загальна протяжність доріг, тротуарів і каналів в загубленому місті сягала майже 100 кілометрів. Поруч з житловими кварталами, складених із різних за розмірами будинків, були великі кукурудзяні поля.

Археологи підрахували, що в період свого розквіту (250-900 роки нашої ери) територія держави майя в два рази перевищувала площу середньовічної Англії. Але розвинена цивілізація занепала ще до того, як на материк висадилися європейці.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі