В Португалії знайшли уламки 400-річного корабля

Джерело: ZIK

Археологи у Португалії виявили зерна перцю, фрагменти китайської порцеляни та бронзову гармату серед уламків затонулого 400-річного корабля, який колись здійснював рейси між Європою та Індією.

Уламки досі не ідентифікованого судна були знайдені на початку вересня командою експертів, що оглядала територію навколо риболовецького порту Кашкайш, у 24 км на захід від Лісабону.

Площа уламків, що перебувають приблизно на глибині 12 метрів, становить близько 100 метрів завдовжки та 50 метрів завширшки.

Дослідники стверджують, що це відкриття може повідати як про торговельне минуле Португалії, так і про місце Кашкайша у ньому. «Ми знайшли корабель 4 вересня, скориставшись геофізичними дослідженнями та дайверами», – сказав Хорхе Фрейр, морський археолог та науковий директор підводного археологічного дослідження.

«Ми не знаємо назви цього корабля, проте можна стверджувати, що це португальське судно з кінця XVI або початку XVII-го ст.», – сказав він.

Мер Кашкайша Карлос Каррейрас назвав це відкриття одним з найважливіших археологічних знахідок останнього десятиліття.

«Це надзвичайне відкриття, яке дозволяє нам дізнатись більше про нашу історію, зміцнити нашу колективну ідентичність та спільні цінності», – сказав Каррейрас. «Це, безумовно, зробить нас більш привабливими та конкурентоспроможними», – додав він.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі