Перший аеродром у Луцьку. Фото 1980 року

Джерело: ВолиньUA

 Будівля КДП  «Вишка»  старого аеропорту. Вид з боку перону. Знято на ORWO, березень 1980 року.

Саме тут колись літали над містом на Ан-2. Частенько на свята проводилися демонстраційні польоти. Білет коштував один карбованець за 10 хв польоту. Від бажаючих не було відбою. 

Це  «тепляк»: туди закочують і обігрівають взимку машини. Роблять ремонт двигуна. Березень 1980.

Аеродром знаходився на полі, де зараз розташовані Там-Там, Порт-Сіті та розбудовується новий 55-й квартал. Обмежений вулицями Карпенка-Карого, Спортивною, проспектом Перемоги і річкою Сапалаївка. Злітно-посадкова смуга (ЗПС) розташовувалась паралельно залізниці в бік танкодорома або авіаційної частини на колишній вул. Ленінградській (нині Привокзальна). Через ґрунтову ЗПС в дощову погоду або весняне болото літаки в Луцькому аеропорту не літали.

Будівля льотних служб старого Луцького аеропорту. Березень 1980.

В аеропорту експлуатувалися в основному кукурузники (Ан-2, було 7-10 літаків), але було і два Ли-2 (двомоторні типу  «Дуглас »), Окремо стояв зачохлений вертоліт Ми-4. Кукурузники літали по західних областях України — Львів, Ужгород, Рівне, Житомир, Хмельницький і т.д. Ли-2 далі — Київ, Харків, Донецьк і.т.д. Іноді літали на  «хімію», тобто оприскували с/г поля.

Ось таким чином вантажили хімічні добрива на літаки Ан-2. Початок 1970-х рр. Практично кожен рік влітку з луцького авіазагону виділялося від двох до чотирьох Ан-2 на  «хімію». Якщо працювати доводилося в радіусі до 100 км, навісне обладнання та добрива вантажилися на території аеропорту. Для чого в самому кінці ЗПС було обладнане легке сховище і транспортер для завантаження отрути в бункер літака. Добрива в сховище доставлялося на вантажівках.   


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі