На Херсонщині археологи знайшли поховання воїна-сармата

Джерело: Znaj.ua

Про це повідомила учасниця розкопок Оксана Чорнобривцева на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Це щось грандіозне! Сьогодні перший день розкопок, які почали співробітники Інституту археології НАНУ на Арабатській стрілці і знайдений сармат. Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому близько 2000 років, похований головою на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик», - описала знахідку Чорнобривцева.

Розкопки на Арабатській стрілці

При цьому археолог підтвердила, що кошти на розкопки на Арабатській стрілці були виділені місцевою владою. Розкопки тривають, тому Оксана Чорнобривцева окремо попросила у місцевих жителів «дбайливого ставлення до історії, знахідок і шанобливого ставлення до вчених».

Як відомо, сармати - це стародавній народ, який складався з кочових іраномовних племен кінця раннього Залізного віку. Ці племена жили на більшій частині півдня України, населяючи степові райони від вододіл Тиси та Дунаю до Аральського моря.

Наголошується, що головним типом військ причорноморських сарматів була легка кіннота. Сармати, які були вправними вершниками, мали на озброєнні не тільки лук та стріли, але і мечі, кинджали і навіть важкі списи. Як колись писав римський історик Тацит, у сарматів були панцирі «з залізних пластин або дуже товстої шкіри».

Давній войовничий народ - сармати


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі