Україна отримає копію хронік з найдавнішою згадкою про Русь

Джерело: Український інтерес

Абатство Святого Бертіна, де знайшли хроніки. Фото: Вікіпедія

Україна отримає копію витягів з Бертинських хронік, документа з найдавнішою західноєвропейською згадкою про Русь-Україну, повідомляє посол Франції в України Олег Шамшур.

“В Україну передано копії витягів з Бертинських хронік (Les Annales Bertiniani), які зберігаються в бібліотеці міста Сент-Омер та вважаються найдавнішою згадкою про Русь-Україну”, – розповів дипломат.

Також Шамшур побажав авторам проекту з дослідження джерел і становлення української державності успіху в його реалізації.

Бертинські аннали – пам’ятка Середньовіччя, написана в Франкській імперії у 830—882 роки. Назва умовна, за містом знахідки основного рукопису в абатстві Святого Бертіна.

Бертинські аннали містять найдавнішу західноєвропейську згадку про Русь. В хроніках повідомляється, що в 839 році до імператора Людовика I, прибуло посольство візантійського імператора Теофіла, який: “прислав також… деяких людей, які стверджували, що вони і народ їх, називаються Рос (Rhos); їх король (лат. rex) має титул хакана (лат. chacanus), і направив до нього (Теофіла), як вони стверджували, заради дружби…”

Зазначимо, що в анналах представників Русі називають “народом шведів” (Sueones), що є одним з головних аргументів до норманського походження виникнення Русі.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі