Волинський майстер презентував у Славуті виставку вітрильників у пляшках

Джерело: Депо.Хмельницький

Експозиція нараховує 181 мініатюрна модель кораблів, яхт, човнів різних історичних епох: від Стародавнього Єгипту, Китаю, Римської імперії до XVIII-XIX століть.

Волинський майстер представив у Славуті виставку вітрильників у пляшках (ФОТО)

У Славутському історичному музеї відкрили виставку "Мініатюрні моделі вітрильників в пляшках" відомого волинського автора Володимира Ящука, яка приурочена до Дня міста Славути.

Митець родом з Тернопільщини нині проживає у селі Промінь Луцького району. Моделі Володимир Ящук виготовляє вже 30 років. А захоплення морем і вітрильниками зародилось під час проходження військової служби на Балтиці.

В експозиції представлена 181 мініатюрна модель кораблів, яхт, човнів різних історичних епох: від Стародавнього Єгипту, Китаю, Римської імперії до XVIII-XIX століть.

Матеріали для роботи майстер використовує різні: зі шпону, бамбуку, ниток, паперу, пластику, фольги; на вітрила - із чорної редьки, ірису і навіть дурману, а також цибулиння, кукурудзи, часнику, картоплі, капусти, шкірок банану та грейпфрута, а також інших найрізноманітніших матеріалів рослинного походження.

Особливість експонатів полягає в тому, що всі вони - у скляних пляшках. Автор знає багато секретів майстерності у виготовленні подібних мініатюр, освоїв нові способи кріплення кораблів: до капронової нитки, натягнутої всередині, бушпритом до корка, підвішування на одній та двох волосинах, на площину з бісеру. Склеюється вітрильник за допомогою спеціальних інструментів безпосередньо всередині пляшки. На виготовлення одного виробу у Володимира Ящука йде приблизно 30 годин копіткої праці.

Виставка триватиме до кінця вересня у Славутському історичному музеї.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі